Jak utratit méně peněz za jídlo?

Jak poznám, že jsem závislý na nakupování? Neustálé nutkání vyrážet do obchodu přichází znovu a znovu. Člověk závislý na nakupování často kupuje věci, které vlastně vůbec nepotřebuje, nebo utratí více peněz, než by si mohl dovolit. Této závislosti se říká shopaholismus. Hledáte způsob, jak být na nákupech méně závislý? Samozřejmě každý nevlastní farmu či statek, aby do obchodu nemusel vůbec, a proto jsme si pro vás připravili pár rad a tipů, jak být méně závislý na nákupech.

Začněte péct

Nebaví vás každý den běhat do supermarketu pro čerstvé pečivo? Naučte se péct, není to tak složité, jak se na první pohled může zdát. Je to podobné jako s vařením - pokud si spočítáte celkovou cenu surovin potřebných k pečení, vyjde vás to o něco lépe, než byste pořídili už hotový produkt. Také můžete pořídit třeba domácí pekárnu, která hnětení těsta hravě zvládne za vás. Záleží jen na vás, jestli chléb upečete z kvásku nebo dalších namíchaných směsí. Na internetu naleznete nespočet návodů, stačí zvolit správnou frázi, jako například „návod na pečení chleba“. Tip: Domácí pekárnu, ale také další potřeby na pečení seženete v eshopu 4home. O svých zkušenostech s nákupem se v rámci této 4home recenze podělil se čtenáři Radek na Ecoblogu.

Ovoce a zelenina

Pokud si potrpíte na čerstvé ovoce a zeleninu, tak přírodní produkty nakupujte pouze v takovém množství, jaké stihnete zkonzumovat. Není žádným tajemstvím, že ovoce a zelenina nemá příliš dlouhou trvanlivost, navíc nesprávným skladováním se potraviny mohou kazit rychleji.

Vyhněte se balené vodě

Minerálky v plastových láhvích sice mají delší trvanlivost, ovšem pokud si uděláte zásoby, zbytečně budou zabírat místo ve vaší domácnosti. Navíc na nich můžete skvěle ušetřit. Co takhle využít zdroj pitné vody, kterou máte doma? Ano, máme na mysli vodovodní kohoutek. Voda z kohoutku často může obsahovat nežádoucí bakterie, a proto zkuste využít filtrační konvici, která pitnou vodu skvěle přefiltruje.

Publikováno: 16. 12. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Katka Brázdová