Umělý ratanový nábytek: Vyplatí se do něj investovat?

Ratanový nábytek je velice oblíbený a to nejen na zahradu, ale také jako doplňky interiéru, mnoho lidí se dívá po tomto zajímavém dřevu. Dnes je pro mnohé dřevo nevhodný materiál, protože se o něj musí pečovat, aby vypadal stále dobře, a proto raději dávají přednost umělým materiálům, které dřevo jen napodobují, stejně tak existuje umělý ratan.

Přírodní versus umělý ratan

Hned první otázkou, která se nabízí, je, zda je lepší přírodní anebo umělý ratanový nábytek. Každý z nich má jisté výhody a nevýhody. Velkou výhodou přírodního ratanu je, že se jedná o materiál, který je přizpůsobivý a velice pohodlný, ale na druhou stranu podléhá zkáze, na sluníčko vybledne ani déšť mu neprospívá, a tak je potřeba ho schovávat před povětrnostními podmínkami. V tom je výhoda umělých materiálů jako je i umělý ratan, ten je mnohem odolnější.

Umělý ratan, co to je?

Umělý ratan je speciální materiál, který svým vzhledem připomíná běžné ratanové dřevo, ovšem má mnohem lepší podmínky, co se týče podléhání zkáze, je mnohem odolnější a také nenáročný. Na druhou stranu je tento zahradní nábytek o něco dražší. Jen si musíte dávat pozor, protože existuje i něco, co se tváří jako umělý ratan a přitom se jedná o nějakou levnější napodobeninu, pokud chcete opravdu kvalitní umělý ratan, pak byste si měli dávat pozor na to, abyste nedostali nějaký plastový výlisek, který není natolik kvalitní ani vzhledově příjemný.

Zajímavý nábytek

Umělý ratanový nábytek je opravdu krásný a můžete si jim vybavit svou zahradu, hodně oblíbené jsou kousky nábytku v zimní zahradě, anebo u bazénů a podobně.  Z tohoto materiálu můžete mít téměř jakýkoliv kousek nábytku, ať už se jedná o různé sedačky, křesílka, stoly, tak dokonce i pohodlné křesla anebo něco, co se velice podobá posteli nebo dokonce houpačky, což je perfektní kousek na odpočinek. Kromě toho existují i různé skříňky či truhly, které můžete použít jako úložné prostory například pro polstrování na sedací soupravy a křesla a podobně.

Vyberte si svou sestavu

Jednak si můžete koupit jednotlivé kousky, které budou vhodné na posezení a odpočinek na zahradě, ale mnohem lepší je koupit si přímo sestavy, protože tak dostanete sestavu tak, aby k sobě stylově i barvově hodily jednotlivé kousky. Je rozhodně pohodlnější a mnohdy i levnější koupit rovnou celou sestavu. Samozřejmě, že možností je několik, takže si můžete vybrat takovou, která by se vám líbila a vyhovovala vašim požadavkům.

Doplňky z umělého ratanu

Kromě nábytku si můžete koupit i různé doplňky z umělého ratanu, jako jsou například květináče. Zahrada vypadá velice krásně, když je všechno slazené, takže když budete mít umělý ratanový nábytek a ze stejného materiálu budete mít i veškeré doplňky na zahradě, vytvoříte si takovou harmonickou rajskou zahradu.

Ratan je výborný materiál, ať už ten přírodní nebo ten umělý, proto je tak oblíbený při výrobě nábytku.

Publikováno: 14. 09. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Katka Brázdová