Jak si vybrat peněženku, aby vydržela "na věky"?

Peněženka je funkční doplněk, bez kterého se neobejdeme. Většinou si však vybíráme jen podle toho, jak se nám líbí, případně s ohledem na cenu. Následně zjistíme, že jsme sáhli po modelu, který nevyhovuje našim požadavkům (málo místa, nebo naopak příliš velké a nepraktické rozměry). Anebo ještě hůř, peněženka se za velmi krátkou dobu opotřebuje. Máte podobný problém a toužíte po peněžence, která vám bude dělat skvělou službu po mnoho dalších let? Pak si přečtěte, jak si vybrat peněženku.

Hlavní roli hraje funkčnost

V prvé řadě se zamyslete nad tím, co všechno by vaše nová peněženka měla pojmout. Nosíte v ní doklady? Platíte jen hotově, nebo naopak nedáte dopustit na kreditní karty? S ohledem na vaše potřeby sáhněte po klasice, která disponuje nejrůznějšími přihrádkami a kapsičkami (na doklady, kreditní karty, papírové bankovky i mince), anebo specifickém modelu (např. dolarovka, korunovka nebo pouzdro na kreditní karty).

Chcete kvalitu? Vsaďte na kůži!

Volba materiálu je otázkou vkusu, nicméně platí, že textil se v žádném směru nevyrovná kvalitní kůži. Kožené pánské peněženky jsou elegantní a zároveň mají velmi dlouhou životnost. Proč si každý rok zvykat na novou, když vám kvalitní peněženka (byť do ní investujete vyšší částku) vydrží mnohonásobně delší dobu? Kůže je stálice, která nikdy nevyjde z módy a bude vás adekvátně reprezentovat.

Publikováno: 11. 08. 2018

Autor: Katka Brázdová