Objevte kouzlo maďarských lázní

Maďarské lázně mají skvělou pověst. Právě tato země je evropským centrem lázní a Češi si je oblíbili i díky dostupnosti. Mnozí při návštěvě Slovenska už automaticky vyrazí za hranice, aby se nechali nadnášet zdejšími termálními vodami. A nejen to. Co vám Maďarsko nabízí ještě?

Znáte Sopron a Bükfürdő?

Maďarské lázně mají bohatou historii. Najdete zde skoro stovku měst a městeček, které se specializují na různé lázeňské procedury. Blahodárné účinky termálních pramenů si nemohli vynachválit už staří Římané, kteří u dnešní Budapešti vybudovali Římané lázeňské město Aquincum. Teplé prameny se totiž hodili k léčbě a rehabilitaci legionářů z válek. Římané však také využívali výhřevnost pramenů k vytápění svých domovů. Měli dvojitou podlahu, jíž protékala ohřátá voda. Pojďme ovšem do současnosti. Znáte Šoproň? Jde o krásné, barokní městečko, kde se ocitnete jako ve středověku. Navíc se nachází u pohoří Lővér a pár kilometrů od jezera Fertő, takže je tu opravdu krásné ovzduší. Šoproni se přezdívá Barokní perla Maďarska, jde opravdu o skvost, kde na vás dýchá historie. Najděte si ubytování v Sopronu a poznejte místo zblízka. Další destinací, která stojí za shlédnutí, je Bükfürdő. Jde o místo blízko rakouských hranic. Tyto lázně patří mezi nejmladší v Maďarsku, jsou ovšem jedny z nejvýznamnějších. Mají neskutečné množství termálních pramenů, subalpinské klima, služby na nejvyšší úrovni a i zde najdete mnoho kulturních památek, které vám zpříjemní pobyt, který nabízí hotely v Bükfürdő.

Mekka lázní – Györ

Győr je známý především Čechům, kteří do tohoto proslulého lázeňského města jezdí ze Slovenska, jelikož je to blízko hranic. Jednak je tu mnoho památek, na své si přijdou i milovníci nákupů, protože jde o důležité obchodní a průmyslové centrum. Nebojte se, že byste se ocitli v industriální lokaci, Györ se chlubí kouzelným barokním městským jádrem. A samozřejmě léčebnými termálními lázněmi. Na ubytování v Győru budete ještě dlouho vzpomínat. Náš tip? Nesmíte vynechat zdejší cukrárny, ty vám skutečně osladí život.

Publikováno: 06. 05. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Katka Brázdová