Proč si pořídit zahradní domek a jak ho ukotvit?

Jaro již udeřilo a sním přichází i pro mnohé oblíbené zahradní práce. Máte garáž přeplněnou pracovním i zahradním náčiním a dalšími předměty? V tom případě vám obrovské množství bordelu může komplikovat práci v garáži. Nejvhodnější řešení je samozřejmě pořídit si více úložného prostoru. Dřevěný zahradní domek lze ovšem využít i jinými způsoby, záleží jen na vás a vaší fantazii. Můžete si z něj vytvořit kancelář, menší dílnu, místo na hraní pro děti a další. Myslete také na to, že i zahradní domek je potřeba nějak ukotvit a to buď za pomocí betonu nebo zemních vrutů. V tomto článku vám prozradíme hned několik způsobů, jak zahradní domek využít, ale také jak ho ukotvit.

3 časté způsoby využití zahradního domku

Domácí posilovna

Vytvořte si ze zahradního domku hotové domácí fitko. Cvičební pomůcky, které vám zabírají místo v domě můžete přemístit a začít využívat.

Kancelář

Pracujete formou homeoffice a nemáte dostatek klidu na plnění pracovních úkolů? V tom případě vám útulný zahradní domek skvěle poslouží jako menší pracovna.

Úložný prostor

Nářadí, sekačka, kola, pneumatiky, větší pracovní předměty – to všechno můžete z garáže uložit do zahradního domku.

Jak položit základy zahradního domku?

Jak už jsme výše zmínili, ukotvit zahradní domek můžete prostřednictvím betonu nebo zemních vrutů. Klasické betonové patky jsou ovšem časově mnohem náročnější než kdybyste použili zemní vruty. Jak zemní vruty aplikovat? Manipulace i samotná instalace je snadná a zvládne ji opravdu každý. Stačí mít po ruce delší ocelovou tyč nebo roxor. Tyč pak nasadíte do otvoru na horní části vrutu. Jakmile máte tyč zastrčenou ve vrutu, tak už jen otáčíte ve směru hodinových ručiček dokud se vrut celý nezavrtá do země.

Publikováno: 14. 03. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Katka Brázdová