Jaký krém je vhodný na ekzém?

Ať už se jedná o atopicky, dyshidrotický, akutní či kontaktní ekzém, jde o stav, který je nám nepříjemný, trápí nás, svědí, bolí, a proto se snažíme jej nějakým způsobem vyřešit. Vždy chceme to nejlepší možné řešení, které zabere a pomůže nám. Aby nám ale zabralo, je důležité vědět, jaký typ ekzému máme, co jej způsobuje a v jaké fázi ekzém aktuálně je. Dle těchto informací dokážete ke svým potížím přistupovat individuálně a ekzém buď vyléčit či jej dostat do takového fáze, že o něm nebudete ani vědět.

Dyshidrotický ekzém

Tento typ ekzému se projevuje v meziprstí na rukou, na dlaních a na ploskách nohou. Projevuje se červenou svědící kůží, puchýřky naplněnými čirou tekutinou, mokvajícími rankami, ale také šupinatou kůží, která velmi svědí. Ideálním řešením na puchýře bude zinková mast. Při mokvajícím ekzému je dobré použít odvar z černého čaje. A abyste ekzém udrželi pod kontrolou, doporučujeme bariérový krém Dermaguard.

Atopický ekzém

U atopického ekzému je to horší. Objeví se již v kojeneckém věku a může zmizet a objevit se v dospělosti nebo pubertě. Alergik reaguje na vnější, ale i vnitřní alergeny. To znamená, že může být alergický na pyly, zvířecí srst, kovy, ale i na různé potraviny. Kdekoli na těle se objevují červená ložiska, šupinky, praskání kůže a pupínky. Nejlepším řešením je zjistit příčinu. Následně se o ekzém starat dle fáze. Nezapomínejte na zdravý jídelníček. V akutní fázi je vhodné použít mast s kortikoidy dle doporučení lékaře. Následně se chraňte pomocí bariérového krému, který zajistí ochranu, zpevnění, ale i hydrataci pokožky, a to až na šest hodin. Zmíněný krém od Dermaguard posílí pokožku po léčbě kortikoidy, chrání ji před alergeny a jinými agresivními látkami. Zároveň slouží jako prevence před vznikem dalších ložisek ekzému, ale i různých vyrážek nebo opruzenin. Krém je klinicky ověřený a doporučuje jej Česká dermatovenerologická společnost.

Publikováno: 02. 07. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Katka Brázdová