Rybářské sedačky a křesla musí být kvalitní

Drtivá většina rybářů začíná se základní rybářskou výbavou, kterou dostanou od rodičů, nebo si na ni naspoří. Jak plynou roky, vybavení se obyčejně obměňuje a zlepšuje. A pokud jste začínali s obyčejným a tím nejjednodušším rybářským křeslem, určitě víte, co jste si na něm přáli změnit, nebo co jste od nového očekávali a dávali pozor na to, aby danou funkci plnilo. Rybářská výbava by měla skýtat nejen kvalitní prut, ale i sedačku nebo křeslo pro rybáře. Jen tak se budete cítit při dlouhém sezení pohodlně a domů se budete vracet odpočatí.

Abyste nebyli „dřevění“

Pohodlná rybářská křesla se vyznačují kvalitním zpracováním, polohovatelností, také praktickými a účelnými područkami, dostatečně prostorným místem na sezení, ale přitom skvělou složitelností. Bezvadná jsou i prodloužená záda nebo opěrka hlavy, díky nimž si bez potíží opřete i hlavu, ať už chcete spát, nebo jen uvolnit krční svalstvo. Určitě oceníte i polstrování, díky němuž vám od země nebude zima a nebudete muset sedět na podsedácích. Vybírejte dobře i povrchovou úpravu materiálu. Ideální je taková, kdy je látka odolná vůči oděru, ušpinění, profouknutí. A když už dojde k ušpinění, mělo by být křeslo snadno čistitelné vodou a např. kartáčkem. Jsou i křesla, u nichž si můžete měnit polohu opěradla, aniž byste museli vstát z křesla.

Jednoduché i složitější modely

Aby bylo vyhověno všem, samozřejmě najdete v nabídce i naprosto jednoduché, lehounké a skladné sedačky. Ty tvoří jen konstrukce v podstatě potažená nepromokavou či jinou látkou. Jdete-li na ryby na dvě hodiny, bude vám stačit. Ke složitým křeslům patří např. multifunkční rybářská křesla s kolečkem. Mají prodloužená opěradla a skvělý systém, kdy můžete volit boční adaptéry na stolky, držáky a další příslušenství. Teleskopické nohy mají patky, aby se nezabořily. Během chvilky z křesla uděláte přepravní vozík s nafukovacím kolem a dvěma rukojeťmi. Nosnost je krásných 150 kg, pohoví si velcí chlapi. Křeslo vyhrálo hlavní cenu Grand Prix za nejlepší exponát rybářského veletrhu For Fishing 2018. Vyrábí ho firma Mivardi, která je svými skvělými výrobky proslulá. I kdybyste jej nechtěli kupovat, za podívání se určitě stojí.

Příslušenství ke křeslům a sedačkám

Ke křeslům a sedačkám si můžete často dokoupit příslušenství. Např. područky. Když chybí, ruce nemají to správné pohodlí. Často kupované jsou i nejrůznější držáky, např. na deštník nebo transportní tašky, které jsou pevné a dostatečně velké. A co ochranné potahy? Nepromokavý materiál udělá z křesla skvělého společníka za každého počasí.

Publikováno: 08. 12. 2021

Kategorie: Sport

Autor: Katka Brázdová