Chystáte se lovit kapry? Lokalitu vybírejte s předstihem

Lov kaprů patří k oblíbeným, prakticky celoročním, aktivitám. I když je pravdou, že ji milují hlavně pánové, i ženy si k rybaření nachází svou cestu. V případě, že se zrovna chystáte oprášit svůj prut a nachystat krmné boilies na ten velký, rekordní úlovek, nezapomeňte popřemýšlet nad samotným místem, kde budete chytat. Podle profesionálních rybářů se vyplatí právě tento parametr zvážit s dostatečným předstihem.

Informujte se o jednotlivých vodách

Pokud máte dlouhodobě vytipované nějaké místo, o kterém si myslíte, že bude k lovu kaprů ideální, pak skvělé. Jeďte tam s čistým svědomím. Jestliže ale patříte k lidem, kteří si zatím nezjišťovali své možnosti, je dobré se informovat o vodách, ve kterých chcete chytat. Co voda, to trochu jiné informace o vodě.

Při výběru místa berte v potaz také aktuální počasí a ideálně také vyhlídku na nadcházející dny. Nezřídka se stává, že k nám teprve budoucí počasí přijde o pár dní dříve. Holt, matička příroda je neúprosná a někdy si z nás dělá pořádnou legraci.

Hlavně, ať to vyhovuje kaprům

Klíčové je zvážit roční období. Kapři se během roku chovají jinak. Zatímco jinde se shlukují během léta, na jiných místech je najdete během podzimu nebo na jaře. Proto se přizpůsobte kaprům a nečekejte, že se kapři přizpůsobí vám. Pokud budete kapry respektovat a půjdete spíše jim na ruku, než aby šly na ruku vám, můžete s takovou najít doslova zlatý důl na rekordní úlovky.

Mimochodem, v každém ročním období a za každého počasí se chová jinak i voda, ve které chcete chytat. A je důležité si to uvědomit. I to ovlivňuje chování kaprů.

Stav vody hraje velkou roli

Zejména začínající rybáři zapomínají na to, že stav vody hraje opravdu velkou roli. Nižší hladina může v mnoha případech udělat z místa zónu bez velkých ryb. V období dešťů zase neklidné vody nemusí být pro kapry tím nejatraktivnějším stanovištěm, kde budou trávit svůj čas.

Publikováno: 28. 02. 2023

Kategorie: Sport

Autor: Katka Brázdová