Hledáte alternativu kávy, která by nepřekyselovala váš organismus? Zkuste guaranu

Tato liánovitá rostlina původem z Jižní Ameriky obsahuje totiž stejně jako káva kofein. Ten, který najdeme v guaraně, je ale mnohem šetrnější a zároveň účinnější než ten obsažený v kávě. Guarana působí díky tomu mnohem déle a energii vám dokáže dodat po celý den. Zapomeňte na několik šálků kávy a přestaňte ničit své tělo.

Káva vám překyseluje žaludek?

Kolik hrnků kávy si denně dopřejete? Také potřebujete ranní kávičku na probuzení, odpolední na povzbuzení po obědě a večerní na uklidnění. Anebo si tuto obvyklou dávku prokládáte ještě dalšími hrnky voňavého temně hnědého nápoje? Pak zřejmě váš žaludek strádá a objevují se u vás první příznaky překyselení organismu. Ty nejsou nikterak příjemné. Kromě intenzivní bolesti břicha, která může vést až k žaludečním vředům, a chronické únavy, vám hrozí také předčasné stárnutí a zřejmě jste také mnohem náchylnější k infekcím. Ty mohou být antibakteriálního nebo virového původu a rozhodně vám na kondici nepřidají.

Předcházejte infekcím s guaranou

Pokud eliminujete několik šálků kávy denně a svoji potřebu kofeinu pokryjete ranním přísunem prášku z guarany, uděláte pro své zdraví více, než si dokážete představit. Samozřejmě budete stimulovat svoji mozkovou aktivitu a získáte více energie, zároveň ale nebudete vystaveni negativním důsledkům konzumace kávy. Abyste si vždy dopřáli to nejlepší, ověřte si původ guarany, kterou si pořizujete. Kvalitní guarana by vždy měla pocházet ze zemí Jižní Ameriky, ideálně z Brazílie. Právě tam byly její účinky objeveny a poprvé představeny světu. To sice proběhlo relativně nedávno, léčivé účinky guarany však znali již staří Indiáni. Po indiánském kmenu Guaraní je pak také guarana pojmenována.

Upřednostníte kapsle nebo prášek?

Bojíte se, že vám kofein v průběhu dne bude chybět? Pak si pořiďte guaranu v kapslích, které můžete mít pohodlně kdykoliv sebou. Snadno tak doplníte klesající hladinu energie, aniž byste nutně museli konzumovat kávu. Pro ty, kteří rádi vidí, co konzumují je pak k dispozici guarana ve formě prášku, který si můžete jednoduše rozmíchat s vodou a vypít. Prášek je vhodný ale spíše pro domácí konzumaci, přidat jej můžete pohodlně i do jogurtu nebo ranní kaše. A nedělá-li vám jeho chuť dobře, jednoduše ji překryjete například kakaem nebo marmeládou.

Publikováno: 30. 11. 2020

Autor: Katka Brázdová