Služby instalatéra někdy využije každý

Koupili jste si novou automatickou pračku a nemá vám ji kdo zapojit? Pak určitě sháníte telefonní číslo na instalatéra. Jaké další služby tato profese nabízí?

Instalatér je občas v domácnosti zapotřebí

Jestliže vám mužské domácí práce moc neříkají a raději je přenecháte profesionálům, někdy také určitě využijete služby instalatéra. Stačí, abyste potřebovali vyměnit vodovodní baterii. To se obvykle bez něho neobejdete. I když to není nijak náročná činnost, přesto to chce zručnost a přesně vědět, co dělat. A instalatér je tu od toho, aby vám pomohl.

Jak se vyměňuje vodovodní baterie?

Prvním krokem ještě před samotnou výměnou vodovodní baterie je zastavení přívodu vody. Pokud byste tak neučinili, nejspíš byste způsobili v bytě menší potopu. Toto udělá pochopitelně také instalatér. Pak ještě nechá z vodovodního kohoutku odtéct zbytkovou vodu a pustí se do odmontování baterie. Namontování nové je pak práce na pár minut. Následně už stačí jen zkontrolovat výsledek a otevřít opět přívod vody a baterii hned vyzkoušet. Je-li vše v pořádku, se pozná snadno. Nikde nekape voda a vše sedí, jak má.

Instalatér z Prahy

Ve svém seznamu kontaktů není od věci mít i telefon na instalatérskou firmu. Co kdybyste ji někdy museli řešit nepříjemnou situaci, až by se vám zanesl odpad v kuchyni nebo v koupelně a vy byste ho nedokázali vyčistit vlastními silami? Není to právě dvakrát příjemné, když voda neodtéká. Obyvatelé hlavního města se nejspíš v této záležitosti obrátí na instalatéra, který pracuje v oblasti Instalatér Praha 8 nebo např. Instalatér Praha Obvykle zvládne zapojit i automatickou pračku nebo myčku na nádobí a věnuje se i jejich opravám. K instalatérským činnostem ale patří také topenářské práce, jako je montáž radiátorů a ventilů k nim, čištění, proplach a řešení nenadálých havárií, které je třeba urychleně vyřešit.

Publikováno: 12. 08. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Katka Brázdová