Pojištění odpovědnosti je důležitou položkou nejen pro cestovatele

Vyrazit za hranice všedních dnů a podívat se do míst, kde jsme ještě nikdy předtím nebyli. Jistě, rozšiřovat si obzory je velmi správné, ale myslet bychom měli i na krytí případných rizik, které jsou s cestou spojené. Kromě klasické cestovní pojistky je důležité uvažovat i o pojištění, s nímž budeme v klidu v rodném městě i na cestách. Jde o pojištění občanské odpovědnosti, kterému se někdy lidově přezdívá pojistka na blbost. Tento termín se v dnešní společnosti natolik vžil, že se s ním setkáte na mnoha místech.

Bez spoluúčasti a pro celou rodinu

V rámci pojistné smlouvy může být zahrnut každý člen vaší rodiny, rozhodně není nutné, abyste si podobné pojistky sjednávali každý jednotlivě. Není to tak vlastně výrazně přehlednější? Krátká smluvní dokumentace dnes hraje prim, pojištění odpovědnosti občana za škodu lze díky tomu dohodnout ještě dnes. Není důvod zkoumat obsáhlé podmínky, vše je jednoduché, stručné a výstižné. Výhodou je i celosvětová platnost, takže se můžete bez obav vydat i do zahraničí, nejen do vzdálených destinací. Dovolená nebo služební cesta, variant se zde nabízí celá řada.

Vybírat si můžete z kvarteta různých variant

Záleží na pojistné částce! Zvolit si můžete z celkem čtyř možností, a sice 3, 5, 7 a 10 milionů korun, limity si tedy určíte sami podle sebe. Platí tedy, že nejde o nic složitého, naopak, papírování se může vyřídit už během několika minut, taková je už dnešní doba. Rozhodně také nejde o jediný produkt, který nabízí pojišťovna jako je ERGO. Široká nabídka zahrnuje i úrazové, životní nebo cestovní a majetkové pojištění. Mimochodem, v dnešní době raději nezapomínejte například ani na havarijní pojištění, které je vhodné nejen pro řidiče z povolání. Nikdy nevíme, kdy se nám bude ta či ona pojistka hodit, že?

Publikováno: 24. 04. 2021

Autor: Katka Brázdová