Jak v létě ochladit byt?

Léto teprve klepe na dveře a už se vám zdá, že vedro ve vašem bytě je k nevydržení? Především v horkých letních dnech nás otravuje nepříjemné pocení a špatná dýchatelnost vzduchu. Dávat si několikrát denně ledovou sprchu se zrovna nenabízí, jako ta nejúspornější varianta. Pokud pracujete z domova, tak sami znáte že soustředění na práci je o poznání horší než v pohodlném chládku. Už při pořízení bytu, bychom neměli na horké dny zapomínat a být na vše připravení.

Ochlazení bytu klimatizací

Výše jsme zmínili mobilní a nástěnné klimatizace (např. designové mobilní klimatizace DAITSU). O rozdílu mezi nástěnnou a mobilní klimatizací si můžete přečíst zde. Existují však další alternativy, jako jsou ochlazovače vzduchu a ventilátory. Ochlazovače jsou vhodné do suchého prostředí, s větším výskytem prachu. Kvalitní ventilátory jen odvádí vzduch z pokoje ven, tedy pokud jsou natočeny správným směrem, a to nejlépe k oknu.

Jak na větrání během dne?

Zdá se to jako dobrý nápad, aby nám proudil čerstvý vzduch do bytu. Pravda je však někde jinde. Pokud větráte celý den, pouštíte si horký letní vzduch přímo dovnitř místnosti. Proto bychom měli větrat brzy ráno, anebo ve večerních hodinách. Kdy teploty nedosahují až na hodnoty 30 °C.
Tip: Spolehlivým prodejcem, který vám s výběrem mobilní klimatizace ochotně poradí, je eprofi.cz s.r.o.. V nabídce najdete také stavební vrátky, odvlhčovače, mobilní topidla či elektrocentrály.

Zastínění oken

Přes den je vhodné zatáhnout žaluzie. Nezapomínejte, že mohou být vyrobeny z hliníku. Ten zachycuje teplo, tudíž na noc je nejlepší žaluzie vytáhnout nahoru, aby nevyhřívaly váš byt. Pokud přes noc nechcete větrat, protože hmyz je připravený kdykoliv vám otravovat život. Nabízí se možnost ochlazení prostřednictvím klimatizace. Ať už přenosné mobilní klimatizace, anebo napevno zabudované nástěnné klimatizace.

Publikováno: 28. 04. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Katka Brázdová