Objevte velké divy na kouzelných Maledivách

Přemýšlíte nad nefalšovanou exotickou dovolenou a máte pocit, že už vás nic nepřekvapí? Vydejte se na Maledivy a dopřejte si dávku luxusu, na který budete vzpomínat do konce života. Ostrovní stát na jihu Asie leží v Indickém oceánu a tvoří ho řetězec 26 korálových atolů. Celkově se Maledivy skládají z 1192 ostrovů, z nich je obydlená asi šestina. I vy si můžete vybrat z více než 100 hotelových resortů, které se od sebe velmi liší. Na Maledivy se můžete vydat kvůli potápění, šnorchlování či kvůli nekonečnému povalování na překrásných písečných plážích. Pro většinu turistů, kteří Maledivy navštívili, se jedná o nejkrásnější dovolenou, kterou kdy zažili.

Luxus za překvapivou cenu

Luxusní dovolená nemusí být synonymem pro astronomickou částku. Vyberete-li si vhodnou cestovní kancelář, můžete se do Asie podívat za opravdu rozumnou cenu. Skvělým příkladem je společnost Expecta, která nabízí zájezdy na Maledivy s německými cestovními kancelářemi. Ty jsou schopny vyjednat mnohem nižší ceny, o kterých si můžete s českou cestovkou nechat zdát. Nevýhodou je nutnost odletu z Německa, ale i to se dá vzhledem k vynikajícímu poměru ceny a služeb překousnout. Ale zpět k Maledivám. Počasí ovlivňují suchý severovýchodní monzun (prosinec až březen) a vlhký jihozápadní monzun (květen až listopad). Ideální je tedy cestovat v dubnu, kdy je podnebí teplé a voda výrazně čistá. Průměrná teplota je 30°C a bývá stabilní během celého roku.

Potápení i luxusní resorty

Maledivy lákají dokonalými přírodními scenériemi, tedy táhlými plážemi a průzračnou vodou. Pro milovníky potápění je okolí ostrov ideální, neboť zde mohou pozorovat nepřeberné množství podmořských živočich. Žraloci, manty, velryby a delfíni, ti všichni čekají na vaše zvědavé fotoaparáty. Milovníci přepychu ocení bezkonkurenční resorty Hilton Iru Fushi Resort & Spa či levnější Meeru Resort. Díky last minute od Expecta si dovolenou užijete i bez toho, aniž byste na ni museli šetřit několik let.

Publikováno: 11. 08. 2018

Autor: Katka Brázdová