Tipy pro bezpečné vodácké dobrodružství pro celou rodinu

Hledáte nový a zajímavý způsob jak s rodinnou trávit společný čas aktivně? Rodinné vodácké dobrodružství vám zprostředkují nezapomenutelné zážitky a dokáží posílit rodinné pouto. Nabízí také jedinečnou příležitost pro rodinnou zábavu a objevování krás přírody. A aby byly tyto chvíle bezpečné pro všechny členy rodiny a mohli jste si výlet pořádně užít, je potřeba se pořádně připravit a vybrat správné vybavení.

Plánování a přípravu rozhodně nepodceňujte

Na začátku si vyberte správnou trasu, po které se vydáte. Při výběru zohledněte věk, dovednosti a zkušenosti všech účastníků. Rozhodně nepřeceňujte své síly a pro začátek raději volte kratší a méně náročné úseky. Při balení se ujistěte, že záchranné vesty jsou v pořádku a máte jich dostatek pro všechny. V případě, že si svou loď půjčujete, v půjčovně lodí Otava mají k dispozici k zapůjčení také nezbytné vybavení. Nezapomeňte ani na vodotěsné obaly na osobní věci a vodu a jídlo pro každého.

Bezpečnost na prvním místě

Bezpečnost je vždy na prvním místě. Na to myslete po celou dobu výpravy. Zbytečně se nepouštějte do nebezpečných situací v neznámých vodách. Nezapomeňte, že nošení záchranné vesty je povinné pro všechny, bez výjimky a neustále! Neměli byste podceňovat ani helmu, i tu si můžete půjčit v půjčovně lodí Otava stejně jako další doplňkové vybavení kromě kajaků nebo raftů. Nikdy nevíte, co se může přihodit a proto se na vodu bez ochranného vybavení nepouštějte a než odrazíte, ujistěte se, že každý rozumí základním bezpečnostním signálům a pravidlům na vodě.

Bez základních znalostí se na vodu nepouštějte

Když vyrážíte na vodu, možná oceníte znalost první pomoci. Nehody se stávají a je dobré být připraven na nečekané situace. Pokud jste úplní začátečníci, zvažte absolvování rodinného kurzu pádlování.

Vždy respektujte přírodu

Přírodu musíme chránit a nepoškozovat, aby byla stále krásná a nedotčená i pro ostatní návštěvníky. Ponechávejte místa tak, jak jste je našli, a sbírejte po sobě veškerý odpad. Nezapomeňte na to, že v přírodě nejste sami. Jste zde jen návštěvníky a tak buďte tiší a snažte se nenarušovat místní ekosystém.

S pečlivou přípravou a dodržováním základních pravidel bezpečnosti se rodinné vodácké dobrodružství může stát zdrojem nezapomenutelných zážitků a radosti. Vždy myslete na bezpečnost a užijte si každý okamžik společně strávený na vodě.

Publikováno: 06. 02. 2024

Kategorie: Cestování

Autor: Šarlota Vrbová