5 důvodů, proč zkusit únikovku

Stále populárnější únikové hry si získávají mnoho lidí. Proč byste je měli zkusit a nechat se zavřít do místnosti, ze které vede cesta ven jen přes šifry a hádanky? Úniková hra je nejčastěji pro 2 – 5 hráčů a na útěk ze zamčené místnosti máte 60 minut. K úspěšnému dokončení hry, tedy otevření a úniku z místnosti, musíte spolupracovat s ostatními členy týmu, rozluštit šifry a hádanky a vše stihnout v časovém limitu. Úniková hra v Praze vás nenechá ani na vteřinu vydechnout a budete se muset pro své osvobození opravdu hodně snažit. Proč se nechat dobrovolně někde zavřít a pak se snažit dostat pryč?
  • Tým. Hru můžete hrát jen dva se svým partnerem nebo celá rodina či parta kamarádů. Ať už je vás na začátku kolik chcete, musíte perfektně spolupracovat, pomáhat si a přemýšlet dohromady. Jen tak se dostanete ven.
  • Mozek. Procvičíte si mozkové závity mnohem lépe než nad sudoku nebo křížovkou. Musíte sledovat věci ze všech myslitelných úhlů, vnímat souvislosti, přemýšlet systematicky a využívat všechny své schopnosti. Escape game Praha vám ukáže, kdo z vaší party nebo dvojice je lepší na matematické šifry a kdo je manuálně zručnější. Některé úkoly budou totiž pro jednoho hračka a druhý bude bezradně kroutit hlavou.
  • Atmosféra. Každá místnost má svůj příběh, svůj děj, do kterého je situovaná a vy tak unikáte z džungle nebo se snažíte třeba utéct před upíry. Úniková hra pro děti pak má většinou nějaký pohádkový nebo dobrodružný příběh.
  • Vztahy. Můžete vyrazit s kamarády nebo vzít děti, aby se také naučily soustředit. Úniková hra pro děti Praha je příležitost pro vaše ratolesti jak zažít pořádné dobrodružství. Při hře utužujete vztahy a budujete společné vzpomínky.
  • Vítězství. Pocit úspěchu a samozřejmě i hrdost na sebe a svůj tým je na konci každé hry to nejlepší. Když zdoláte všechny nástrahy a dostanete se ven, právem se budete cítit jako vítěz.
Únikovky nebo escapovky, jak se jim také někdy říká, by si měl vyzkoušet každý. Je to příjemná zábava pro děti i dospělé, při které procvičíte mozek a na chvíli uniknete z reálného světa,

Publikováno: 01. 07. 2020

Autor: Katka Brázdová