Boty patří do botníku. Jak ho vybrat, aby se ve vaší předsíni vyjímal?

Obuv poházená jen tak ledabyle po podlaze předsíně kazí celkový dojem a navozují pocit, že jde o bydlení někoho hodně nepořádného. Pokud nechcete, aby si o vás ostatní pomysleli něco nepříliš lichotivého, ukryjte botky do skříňky k tomu určené. Botník by měl být nedílnou součástí každé předsíně, té vaší nevyjímaje. A to navzdory tomu, že v této místnosti trávíte jen zlomek času.

Není botník jako botník

Předsíň je první místnost, do které vcházíte a zároveň poslední místo před opuštěním domova. Což jsou dostatečné důvody k tomu, abyste pořádek a vzhled místnosti nepodceňovali stylizovali ji tak, aby vypadala útulně. Botník je takříkajíc základním kamenem. Aby vám botník dělal radost, musí být pěkný i praktický (tzn. nabízet dostatek úložného prostoru). Zároveň by měl ladit s ostatním nábytkem. Do tmavší místnosti se hodí světlejší odstín, který prostor prosvětlí a opticky zvětší. Ve větších a dobře prosvětlených místností je dobrou volbou naopak tmavší nábytek.

Na jaké typy botníků narazíte?

Botníky se vyrábí v širokém spektru variant. Liší se rozměry, vnitřním uspořádáním i celkový konceptem. Co si pod tím představit? Můžete sáhnout po otevřeném miniregálu nebo zvolit elegantní zavřený či otevřený sedací botník. Vnitřní část může být policová či výklopná. Výhodou otevřených botníků je, že nepřetržitě větrají. Nábytek opatřený s dvířky však působí estetičtěji. Sedací botník s komfortním polstrovaným sedákem je ideálním řešením pro každého, kdo si během nazouvání/zouvání obuvi musí sednout.

Co ještě nesmí v předsíni chybět?

Další skupinu botníků představují ty, které jsou součástí tzv. předsíňové stěny. Tento druh nábytku kombinuje zrcadlo, věšáky a další prvky (např. police, skříňky atd.). Chcete-li mít vše „pod jednou střechou“ a nikoliv samostatně, pořiďte si celou sestavu.

Publikováno: 11. 08. 2018

Autor: Katka Brázdová